Yeni Topcase(arka Çanta) Yasası

Yer
İSTANBUL
Merhabalar konu hortlamış gibi olacak fakat paylaşmak istedim bugün muayene için kızıltoprak tüvtürke gittim ve topcase ruhsata işli olmadığı için hafif kusur olarak görünmekte muayene de bilginize ...

İsmail

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
@Bilgin Turan

Aslında hiç bir zararı yok :) Benim eski arabada cam filminden dolayı hafif kusurlu geçmişti. Yani trafikçe sakıncası yok.

Yer
İSTANBUL
tam olarak şöyle yazıyor: kusur no:12.4.2 kusur açıklaması: Eşya Taşıma/Çantalar:üst çanta(top-case) takılmış kusur derecesi: hafif kusur

Aslında bu çantaların ruhsata işletilme muhabbeti çıktığında bir arakadaşımız konu ile ilgili olarak TSE ye konu ile ilgili bilgi edinme başvurusu yapmış ve bizim kullandığımız topcase lerin ruhsata işlenmesine gerek olamdığı bu kanunun sabit taşıma çantaları (şaseye kaynaklı olan paket servis elamanlarının kullandıkları ) kapsadığı yönünde cevap almış ve bu yazıyı paylaşmıştı 2012 senesinde.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Trafik kazalarında Dünya sıralamasında sonuncu olduk her şey güllük gülistanlık ne iş kazalarında ne trafik kazalarında hasarlı ve ölümlü sonuçlarımız hiç yok bir tek motosikletlerde ki çantalarımız sorunu kalmıştı.Onu hallettik.Artık Dünya'nın en mutlu en sorunsuz ülkesi biziz.
Ya başımızdaki 550 tane salak ceylan derisi koltuklarda can sıkıntılarından götlerini parmaklamak yerine ne yapacaklarını şaşırıp böyle salAKça şeyler çıkarıyor.Hayatında bir kere bile motosiklete binmeyen hatta motosikleti şeytan icadı sayan bir zihniyet varken başka ne beklenir ki.

anladığım kadarıyla bu kanunun bizleri ilgilendiren bir yanı yok,bizimkiler takılır çıkartılır cinsden olduğu için bu kanun kapsamında değil,
şenol abim çok kafa takıyorsun,boş ver biz kendi hayatımızı yaşayalım,kendi keyfimizi zevkimizi yaşayalım,bizlere vazife değil birilerini eleştirmek bir ata sözü derki '' t................z kaçınılmaz ise zevk almaya bak '' bu sessiz isyandır,kimse duymaz kimse anlamaz

saygı ve sevgiler

Yukarı