YOL SANATI KiTABI

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
http://i40.photobucket.com/albums/e234/tolgacilingir/yolsanati.jpg

Yol Sanati Kitabinindan kutuphanesinde bulundurmak isteyenler bana bildirsinler lutfen...

Arkadaşlar Merhaba,

“Yalnızca Motosiklet Yol Sanatı’nı okumak okuru daha iyi bir sürücü yapmaz” der kitabın başlarında.

“Uygulama yapmak herhangi bir beceriyi kazanmanın en önemli süreçlerindendir. Önemli olan bu kitapta yazılanların ne kadar iyi anımsandığı değil, öğrenilenlerin sürüşe ne kadar iyi uygulandığıdır” diye de devam eder.

Motosiklet Yol Sanatı kitabının okunması, daha iyi anlaşılması ve okuduklarımızı pratiğe dökebilmek için birkaç önerim olacak müsaade ederseniz.

Genelde bu ve buna benzer kitapları elimize aldığımızda hep sevdiğimiz, merak ettiğimiz, sıkıntılı olduğumuz yerleri açıp bakarız ilk olarak. Veya hiç baştaki kısımları okumadan bölümlere geçiveririz. Belki hiç birimiz böyle yapmıyoruzdur ama hani arada yapan olursa diye yazayım dedim.

Kitabın ilk sayfalarında “Motosiklet Yol Sanatı Hakkında” diye yazan bir bölüm var. Mutlaka o kısmı okuyalım. Bu kısım bize; Motosiklet Yol Sanatı’nın amacını, kitabı nasıl okumamız gerektiğini ve okuduklarımızı nasıl pratiğe dökebileceğimizi anlatır.

O bölümden birkaç not:

*Motosiklet Yol Sanatı okurun karayolları ve trafik işaretleri konusunda her şeyi bildiğini varsayar.

*Yazılı alıştırmaları tamamlamak ve okurun notlarını alması için defter kullanımı önerilir. Bu hem okurun kendi çalışmasını düzenlemesine hem de kendi gelişimini izlemesine olanak sağlayacak bir kayıt yöntemidir.

*Birinci, ikinci ve üçüncü bölümler daha sonraki bölümlerin üzerine yapılandığı temel ilke ve bilgileri kapsar. Önce bu üç bölümü okumak en idealidir.

*Motosiklet Yol Sanatı’ndaki tüm bilgi bir okuyuşta sindirilemez. Okura önerimiz bir bölümü okuması, bir tekniği seçmesi, uygulaması, gelişimini izlemesi ve tekrar kitaba dönerek kazandığı bu yeni tekniği daha da iyileştirmesidir. Metin buna olanak sağlayacak biçimde tasarlanmıştır, der kitap.

Ve tabi ki Ara-Yol sürüşlerine katılarak okuduklarımızı pratiğe dökmek.

Hepimize Güvenli Sürüşler.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Güzel bir kitap okumak lazim, Şenol abi ben 1 tane istiyorum :)
Bir liste yapalım.Almak isteyenler olarak.Sayı biraz yükselinde bende kitap satılşı yapan arkadaşımın banka hesap nosunu yazarım almak isteyenler kitap ücreti banakaya yatırılar ve belli noktalardan almanızı sağlayabiliriz.Yada kargo ile adrese teslim yaptırabiliriz.

YOL SANATI kitap sipariş Listesi

1- Turgay DAG ..................... : 1 Ad
2- Erol DEMİRTAŞ...................: 1 Ad
3-
4-
5-
6-
7-
8-
9-
10-

Barış

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
ben yıllar önce o kitabı almıştım. hatırladığım kadarıyla yanında birde
cd çıkıyordu. hem seyret, hem oku:)

Yer
Zonguldak
YOL SANATI kitap sipariş Listesi

1- Turgay DAG ..................... : 1 Ad
2- Erol DEMİRTAŞ...................: 1 Ad
3- İlhan AYDINLIOĞLU.............: 1 Ad
4-
5-
6-
7-
8-
9-
10-[/QUOTE]

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Bu konu da diğer eğitim konularında da olduğu gibi pek rağbet görmediği için buraya kitabı alabileceğiniz adresi ve hesap numarasını yazacağım.İsteyenler burdan satın alsınlar
benden bu kadar

banka hesap numarasına bağış adı altında havale yaparsanız adresinize gün içersinde kargo yapılacaktır. Kitap fiyatı 25 tl 'dir

T.GARANTİ BANKASI A.S. İSTANBUL/ULUS Şubesi 6298639 Numaralı ONAT MOTOSIKLET MERAKLILARI Hesabı (Hesaba EFT)

Sonra bana PM veya mail hesabıma adınız soyadınız adresinizi ve havale dekontunu mesaj olarak atın.Kitabınızın size ulaşmasını sağlayayım.Kargo ücreti alıcıya aittir

Herkese iyi forumlar

Scooter aldığımdan beri bu tarz kitaplarını okumaya bayılıyorum. Ama maalesef Türkçe çevirileri fazla değil bu konuşarın ben daha önce
Linklerin açılması için Giriş yap veya kayıt ol.
kitabını okudum ama bu kitabı çok fazla aramama rağmen bulamadım.

Şenol SEL

Forum Bağımlısı
Yer
Altıntaş Mudanya - Bursa
Scooter aldığımdan beri bu tarz kitaplarını okumaya bayılıyorum. Ama maalesef Türkçe çevirileri fazla değil bu konuşarın ben daha önce http://www.kitapra.com/edebiyat/hikaye-oyku-masal/motosiklet-uzerinde-ask.htm kitabını okudum ama bu kitabı çok fazla aramama rağmen bulamadım.
Hangisini bulamadınız.Yol Sanatı kitabını mı linkini verdiğiniz kitabı mı?.Yol Sanatı kitabı kitapçılarda satılmaz.Sadece O.M.M derneğine ait siteden satışı mümkündür.

Yukarı