Yolculu Yolculuk

pelin

Kıdemli Üye
Ayrıca arkadaki kullanıcı sürücünün kollarından tutmamalıdır. Kollar veya omuz tutulduğu zaman sürücünün dengesi iyice bozulur.

Erol

Admin
Yetkili Kişi
Yer
İstanbul-Çamlıca
Ertuğrul motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Yalnız, "motosiklet kullanmayı bilmeyen kişi yolcu olarak alınmamalıdır" bu görüşüne malesef katılmıyorum. Benim eşimde bırak motosiklet kullanmayı bisiklet bile kullanamaz, ama artçılığı dört dörtlüktür.

artçınında biraz anlaması lazım . adamı alıyorsun arkana virajda sağa dönülecek sağa yatıyorsun o sola yükleniyor .düşecem korkusu ile .

Yer
istanbul/esenler
motosiklet kullanmayı bilmeyen kişi yolcu olarak alınmamalıdır
bu orataya attığın teori insanların maymundan gelmesinden bile saçma:D
tamam ilk defa binecek olan artçı olarak biraz dengeni bozabilir sende motor üzerinde nasıl durması gerektiğini söyle yeter yavaş hızlarda sabit dursun kafi
ilerde öğrendikçe hızlı kullanımlarda senin yattığın yöne oda yatar yoksa ilk defa binecek biri o hizda helede yan yatışlarda paniğe kapılıp seni düşüre bilir buraya kadar ok! ama

dediğin tam doğru değil

Yer
ANKARA
valla engüzeli artçı almıcan agır bir sorumluluk almış oluyorsunuz tek bindigim zaman çok daha rahatım yani ben prensip olarak almıyorum kimseyede artçı olmuyorum ..en güzeli bu bence :)

Yer
Zonguldak
Ben de iki yıldır motosiklet kullanıyorum ve hiç artçı almadım.
Çünkü kendi tecrübemin daha yeterli olduğuna inanmıyorum.
Artçı alabilmem için biraz daha yol yapmalıyım diye düşünüyorum.

goksel ozdogru

Forum Bağımlısı
Yer
ankara
arkadaşlar olayı o kadar da allayıp pullayıp zora sokmaya gerek yok. artcı da problem , oturduğu nokta ağırlık merkezine ne kadar yakın... eğer geride kalıyorsa sürücüye göre ağırlığı... bunlarda problem olmadıktan sonra herkez artcı olabilir. benden hele hafif birinin beni düşürmesi çok zor. hele birazda sana güvenmeye başladıysa ( ki ben genelde eşime biraz atraksiyon yapıp bana sarılmasını sağladıktan sonra ;) ) zaten problem kalmaz hehe...

Yukarı