Zaman Gazetesinin Haberi......katil Motorcular

Ali Aygün

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Bu Sabah Gazeteyi Okuduğumda şok Oldum,motorcuları Katil Gibi Göstermişler,ne Bu Saçmalık Ya Anlamıyorum Bütün Arkadaşları Zaman Gazetesine Tepki Mesajı Atmaya Davet Ediyorum... Gazeteden Bazı Başlıklar:

Trafikte Kural Tanımayan Motosiklet Sürücüleri Kazaya Davetiye çıkarıyor...

Kaza Riski Ve ölüm Oranı Otomobilden 16 Kat Daha Fazla Olan Motosiklet Sürücüleri Büyük Oranda Kendi Hatalarına Yeniliyor...

Türkiyede Motosiklet Kullanıcıları Ve Diğier Sürücüler Birbirine Saygılı Değil...

Daha Fazla Bu Saçmalığı Yazmak Istemiyorum,az Kaldı Adamlar Bizi Katil Yapacaklar Ya Bu ülkede Araba Sürücüleri Hiçmi Suçlu Değil,benzinden Zaten Bıkmış Halk,bu ülkede 2 Tip Motosiklet Kullanıcısı Vardır Birisi Tutkudur Diğeri Ihtiyaç 500 Lira Maaş Ver Sen Adama Benzinide 4 Lira Yap Hadi Gitsin Gelsin Adam Işine Arabayla,motosikleti Mecbur Alıyor Karda Kışta Biniyor Tasarruf Için Ama Insanların Yaptığı Hakarete Bak, Bune Tepeden Bakma Bu Ne Lakayıtlık Ya Lanet Olsun Böyle Basına.....çok Sinirlendim

alintidir..

Yer
izmir
bu gazetenin tarafsız iyi bir gazete olduguna inanmıyorum ( posta yı tercih ederim :D ) zaten bu zaman gazetesi okuyanlarla hic bir zaman elektrigimde uyusmaz
fetullah ın gazetesindeki yazarlardan ne bekleyebilirsin ki _?
bu arada ben FEM dersanelerine gitmistim zamanında gitmez olaydım

Ferhat Taskın

Forum Bağımlısı
Yer
ANKARA
@Ali.Aygün

Ali Kardeşim Senden Ricam Bu Yazıyı Yazan Arkadaşın İsmi Soyadı Varmı,
Varsa Hangi Tarih Sayfada Yazmış Bilgilendirirsen Sevinirim...

bu gazeteyi dün sabah mustafa abinin dükkanda okumuştuk ve mustafa abi hemen açmıştı konuyu gazetede konunun bulunduğu yer en baş sayfa en baş satır ve 3. sayfayı bu haber için ayırmışlardı.
www.motosikletforum.com/showthread.php?t=1669

Yer
ANKARA
bu gazetenin nasıl dagıtıldıgı bilen arkadaslar varmı?
bilmiyenler için söylüyorum.
gazeteye abone olunuyor ve gazeteler motorsiklet ve bisikletlerle abonelerin evlerine kadar götürülüyor.bir cok abonesi hayır olarak düşündüğünden bu gazeteye abone oluyor bir kısmıda zorunluluktan gazete alınıp okunmasa dahi parası ödeniyor.
o begenmedikleri motorcular olmasa gazeteyi sabah kapılarında görmeyeceklerını bılmıyorlar.
burada suçlu biri arancaksa o da sistemdir...

erenim sonuna kadar haklısın yanlız bide söyle bişey var bazı kendini bilmezler kendini motorcu sananlar trafikte saçma sapan hareketlere kalkışıyolar bunları yok saymamak lazım yanlız bunun faturası tüm motorculara kesilemez.ondan sonra bu iş koskoca bi binaya sinek girdi diye binayı yakmaya benzer.buna ne kimsenin bi hakkı nede savunması olabilir.

Yer
istanbul
o yazıyı o gün bende okumuştum öylesine tesadüfen zaman gazetesi okumadığım için gazete hakkında genel olarak bi yorum yapamam ama konuyla ilgili olarak tam bi sacmalık diyebilirim. bazı istatistikler verilmiş kaynağınıda cok merak ediyorum (olmayan kaynaklarını)

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Yazılanlar bunlar ise doğruluk payı var,zannederim kurye ve pizacıları kastediyorlar...Onlardan bende şikayetçiyim zaten...!!!

erenkocer

Forum Bağımlısı
Yer
kuşadası
bazı araba sürücüleri kurallara çok iyi uyduğu için 50 cc lik ve üzerinde sürücüsü yol kenarında beklerken gelip arkadan vuruyor ve birde kendini haklı gösteriyor hem suçlu hem güçlü motorsikletleri hiçmi hiç hesaba alan yok bu olay bugün bir arkadaşımın başına geldi çok şükür kendisinde birşey yok

erenkocer

Forum Bağımlısı
Yer
kuşadası
zaman gazetesi bizleri katil gibi gösteriyor peki trafikte sadece motorsiklet sürücülerimi ölüme davetiye çıkarıyor diğerlerinin hiçmi suçu yok?

Metin

Forum Bağımlısı
Yer
istanbul
Bazı araç sürücüleri yollarda motorsikletleri gereksiz vasıta olarak görüyor,hele hele motorsiklet ufak ise,ama unutuyorlar ki aracın büyüklüğü önemli değil taşıdıkları canlar önemli!!!! Özellikle ticari araçlar,yaşlı sürücüler ve özellikle kadın sürücülerden mümkün mertebe uzak durun arkadaşlar....Gazete "Katil motorcular" diye birşey yazmamış:

"Trafikte Kural Tanımayan Motosiklet Sürücüleri Kazaya Davetiye çıkarıyor...

Kaza Riski Ve ölüm Oranı Otomobilden 16 Kat Daha Fazla Olan Motosiklet Sürücüleri Büyük Oranda Kendi Hatalarına Yeniliyor...

Türkiyede Motosiklet Kullanıcıları Ve Diğier Sürücüler Birbirine Saygılı Değil"...

Ali kardeşimin yazdıkları bunlar,ve bunlarda yanlış birşey yok...Kurye ve pizacılar benide çileden çıkartıyorlar bazen ,çünki kör noktalardan fırlıyorlar,aynalara bakmadan şerit değiştiriyorlar vs vs...Ekmek parası kazanmak kutsaldır, ama kurallara, başka insanların haklarına,malına kastederek değil...Onların bu davranışları yüzünden bizde zarar görüyoruz...Unutmayalım ki kurunun etrafında yaş ta yanıyor...Önce biz kendi içimizde problemleri halledip,sonra başkalarına yüklenmemiz lazım....

Recep Varlı

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul-Bayrampaşa
trafikte kimsenin kiöseye zerre saygısı yok ona tamam..
bazı motosikletliler gerçekten terbiyesizlik yapıp işi serserilik boyutuna götürüyor camiamızın adını maalesef lekeliyebiliyorlar bunada tamam..
ammmaaaaaaaaaa,
sapla sapanı karıştırmak, işi sadece evine ekmek götürmek için tabir-i caizse kelle koltukta yaşayan kuryelerede laf söylemek, içindeki motosiklet tutkusunu özgürce yaşayan motosiklet kullanıcılarınıda genellemek adil olmaz!!
ha onlar adil yayınmı yaparlar? o onların ve okuyanların sorunu
bu ülke önce motorcuya serseri değilde kullanıcı olarak bakmalı
trafikte değil sıkışırmak, ilk geçiş üstünlüğünü vermeli..
güzel bir hayal ama gerçekleştiğini düşünmek bile keyifli değilmi ;)
herkese kazasız ve keyifli yolculuklar..

Yer
ESKİŞEHİR
Yazacak başka konu bulamamış galiba.Unutmasınlar ki motor sürenin hayatı daha fazla riskte.Bunu yazan arkadaş biraz daha düşünmeli bence.

zaten zaman gazetesi başlıbaşına yalan ve zamna gazetesinden tiksinirim

bir de olaya şöyle bakın... zaman gazetesi almaya çalıştığı saçma ödüller için ne kadar yalan haber çıkardı bir bilseniz. . .

Emrah.Saka

Forum Bağımlısı
Yer
Ankara
Zaman taraf vs.... sözde dini kesime hitab eden bu gazetelerin hiçbirisini olumuyorum. Hatta bi ara sanayideki işyerime gelip hayır için üye ol dediler adamları kovaladım.. Haberlerine neden güveneyimki? FETHULAAAAHH hoca efendi denilen o adam motorcularla uğraşacağına o gazeteyi ilk kurduğunda faizcilik haram diye banka reklamı almazken asya finansı ve bank asyayı açıklasında ondan sonra bize çamur atsın... Katilmişiz he? Bir otomobil kullanıcısı çok rahat katil olabilir. bir pazar yerine girse kaç kişi ölür? onun yerine bir motosiklet girse kaç kişi ölür? Sen tutupta motosiklet veya otomobil makinaya suç bulamazsınki kullanıcının hatasıdır bu. yoksa dört dörtlük saygı araç kullananda var tam terside beş parmağın beşide bir değil ya...

Kemal amcamız motosiklet sayısındaki artış nedeniyle azalmaya başlayan akaryakıt tüketiminden vergi alamayınca hocasına fetfa verdirdi anlaşılan.....

ANIL

Forum Bağımlısı
Yer
İstanbul
Şu Fethullahcıların KAfasından Giden İnsanlara Hiç Tahammülüm Yok İnancım,Güvencim Sıfır Onlara Karşı O zihniyetteki Bir İnsanı Kaileye Alıp Muhattap Bile Olmam..
Saçma Sapan Bir haber Yapmışlar,Sırf Bişeyler Yazabilmek İçindir..

Yer
Kilis
Yazarlarının hepsi kalemşör olan..müslümanlık kisvesi altında cukkayı götüren şahsiyetsiz adamlar..kervan yürüyor.....................................................

Yukarı Alt